Worlds Colliding – az IVSZ SMART Konferencián jártunk
Az idei rendezvény azt az izgalmas célt tűzte ki magának, hogy “mentőmellényt és védőszemüveget biztosítson a résztvevőknek, mellyel a digitális tengeren történő evickélés és a katasztrófaturizmus is biztonságosabbá válik.”.
A témában közel 80 előadó – köztük üzletfejlesztési igazgatónk Door András – osztotta meg velünk tudását és nézőpontját a témával kapcsolatban. Az előadások széles spektrumon foglalkoztak az AI lehetőségeivel és korlátaival: a technológiai megközelítésen túl, jogi, etikai, munkaerőpiaci, oktatáspolitikai és kiberbiztonsági aspektusok is megjelentek.
A konferenciáról az alábbi üzeneteket hoztuk el útravalónak:
- Az AI mindenütt jelen van. Ha lemaradsz, kimaradsz.
- Az AI nem mindenható.
- Fontos lenne, hogy a mesterséges intelligencia az oktatásban is helyet kapjon. A tanárok ismerjék és bemutassák a diákoknak, hogyan tudják a legjobban javukra fordítani a tanulásban.
- A jóslatokkal ellentétben, az AI egyetlen humán szakmát nem váltott ki eddig.
- Az AI új szintre emeli a csalás fogalmát.
- Az Internet egyre inkább egy veszélyes és hiteltelen információktól hemzsegő sivár világgá válik. Ebben “digitális kerteket” kell gondoznunk, ahol tudom, hogy biztonságban vagyok. (pl. Egy hitelesített, valós személyhez köthető profil által üzemeltett fórum vagy blog)
András előadásában a mesterséges intelligencia üzleti értékteremtésre való felhasználását mutatta be, egy saját, megvalósított projektünkön keresztül. Milyen szempontokat mérlegeljünk, mielőtt azonnal az AI-t hívnánk segítségül? Hogyan és mire használhatjuk a mesterséges intelligenciát? Vajon minden esetben az AI nyújtja a legoptimálisabb megoldást számunkra? Ezekre és még számos más kérdésre is választ kapunk András előadásából, mely a linkre kattintva hallgatható meg:
Ossza meg velünk tapasztalatait!